• 30 stycznia 2023

Firma Assent Compliance dołączyła do Conflict-Free Sourcing Initiative (CFSI) jako jeden z jej pierwszych członków - dostawców.

"CFSI postrzega swoich członków dostawców jako cennych partnerów w promowaniu szerokich, wielobranżowych działań wspierających odpowiedzialne praktyki zaopatrzenia w całym łańcuchu dostaw" - powiedziała Leah Butler, dyrektor programowy CFSI. "Cieszymy się na współpracę z firmą Assent w dążeniu do tego wspólnego celu".

CFSI zapewnia członkom dostęp do swojej bazy danych globalnych dostawców i hut, wraz z innymi korzystnymi zasobami. W połączeniu z własną, obszerną bazą danych dostawców i hut firmy Assent, partnerstwo to rozszerzy zasoby danych o łańcuchu dostaw dostępne dla firm członkowskich CFSI na potrzeby ich inicjatyw w zakresie zgodności z przepisami.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z CFSI" - powiedział Jonathan Hughes, dyrektor ds. zgodności z przepisami w firmie Assent. "Jako członek-sprzedawca, jesteśmy w stanie współpracować z CFSI, aby wyposażyć firmy w zasoby umożliwiające etyczne pozyskiwanie minerałów przy jednoczesnym spełnianiu złożonych wymogów regulacyjnych".

CFSI stworzyło i utrzymuje standardowy w branży Conflict Mineral Reporting Template (CMRT) wykorzystywany przez większość firm do zbierania danych dotyczących zgodności z przepisami z ich łańcuchów dostaw. Zapewnia również zasoby i narzędzia, aby pomóc firmom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących pozyskiwania minerałów konfliktu.

Jako lider branży w zakresie oprogramowania do zgodności z przepisami dotyczącymi minerałów konfliktu, Assent pomaga setkom firm każdego roku spełnić wymogi regulacyjne wynikające z ustawy Dodda-Franka. Usługi Assent obejmują gromadzenie danych, badanie due diligence łańcucha dostaw oraz walidację danych z hut.

Więcej informacji na temat CFSI można znaleźć na stronie internetowej www.conflictfreesourcing.org.

Kliknij tutaj aby przeczytać więcej o oprogramowaniu Assent do zapewniania zgodności z przepisami dotyczącymi minerałów konfliktu.

Walidacja danych hutniczych jest jednym z najtrudniejszych etapów procesu zgodności. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się, jak Assent może pomóc.

Top