• 30 stycznia 2023

30 sierpnia 2018 r. w Kalifornii wejdą w życie nowe wymagania dotyczące wyraźnego i uzasadnionego ostrzeżenia na mocy Proposition 65, formalnie znanego jako Safe Drinking Water and Toxic Enforcement Act. Chociaż ta data może wydawać się odległa, jeśli Twoja firma nie podejmie jeszcze kroków w celu przygotowania się, możesz być zagrożony niezgodnością z Proposition 65 w sierpniu.


Artykuł Assent na temat Proposition 65 odpowie na pytania dotyczące zgodności. Przeczytaj go tutaj.


Kluczowe zmiany w ustawie Proposition 65

 1. Zgodnie z Proposition 65 obowiązują nowe wymagania dotyczące języka i symboli etykiet ostrzegawczych:
  • Trójkąt ostrzegawczy ze znakiem wykrzyknika (najlepiej w kolorze żółtym)
  • Długie ostrzeżenia muszą zawierać odniesienie do co najmniej jednej substancji, o której mowa.
  • Zmiana języka z "Ten produkt zawiera..." na "Ten produkt może narazić Cię na...".
  • Wymaga włączenia kalifornijskiego Kalifornijskiego Biura Oceny Zagrożeń dla Zdrowia Środowiskowego (OEHHA) strony internetowej Proposition 65 www.P65Warnings.ca.gov
  • Ostrzeżenie w formie skróconej musi zawierać: OSTRZEŻENIE: Cancer - www.P65Warnings.ca.gov.
 2. Zgodnie z nowymi wymogami Proposition 65, dostosowane ostrzeżenia są wymagane dla konkretnych produktów, branż i obszarów, w tym żywności, alkoholu, restauracji, leków na receptę, opieki dentystycznej, surowego drewna, mebli, silników wysokoprężnych, pojazdów, statków rekreacyjnych, zamkniętych parkingów, stacji obsługi, zakładów naprawczych pojazdów i miejsc do palenia.
 3. Nowe wymagania muszą być odzwierciedlone na wszystkich produktach wyprodukowanych po 30 sierpnia 2018 roku, ale mogą być wdrożone od teraz, aby zapewnić bieżącą zgodność z Proposition 65. Uwaga: Produkty wyprodukowane przed 30 sierpnia 2018 r. mogą być nadal sprzedawane przy użyciu starych wymagań dotyczących ostrzeżeń Proposition 65.

Możesz przeczytać więcej o tych zmianach na stronie OEHHA Proposition 65.

Działaj szybko, aby uniknąć niezgodności z Proposition 65

Wprowadzanie zmian do drukowanych lub cyfrowych ostrzeżeń Proposition 65 jest zarówno czasochłonne, jak i kosztowne. W przypadku firm kupujących opakowania hurtowo, brak odpowiednio wczesnego działania może skutkować znacznymi stratami i dodatkowymi kosztami wynikającymi z przestarzałych zapasów opakowań po wejściu w życie przepisów.

Świadomość nowych zasad i terminowe wprowadzanie odpowiednich zmian może zmniejszyć koszty związane z tymi zmianami.

Wyróżnik firmy Assent w zakresie zgodności z przepisami Proposition 65

Assent Compliance oferuje rozwiązanie, które pomaga firmom zarządzać substancjami deklarowanymi w łańcuchu dostaw, które mogą wywołać wymagania związane z ostrzeżeniem Proposition 65. Assent wyróżnia się spośród innych zewnętrznych dostawców usług kompleksową platformą programową, która łączy rozwiązanie zgodne z Proposition 65 z innymi regulacjami dotyczącymi zgodności produktów, takimi jak REACH i RoHS.

W rezultacie powstaje zintegrowany program zgodności, który ułatwia firmom zarządzanie substancjami w ich łańcuchach dostaw i regulacjami ich dotyczącymi. Krótko mówiąc, rozwiązanie to upraszcza złożone wymagania dotyczące zgodności, oszczędzając czas i pieniądze Twojej firmy.

Pytania? Nasi eksperci ds. rozporządzenia 65 i zgodności produktów są do dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już dziś.

Top