• 3 marca 2024

Pod koniec roku większość z nas siada i robi listę wszystkich naszych noworocznych postanowień, ustalając priorytety wszystkich rzeczy, które chcielibyśmy zrobić w nadchodzącym roku. Zazwyczaj te cele to rzeczy, które wiemy, że powinniśmy zrobić, ponieważ poprawią one w jakiś sposób nasze życie.

Jeśli jesteś właścicielem lub operatorem jakiejś firmy lub zakładu, który musi składać raporty środowiskowe do władz, być może wyznaczyłeś sobie w tym roku jakieś cele związane z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Niestety, cele te mogą być trudne do zrealizowania. Jeśli masz trudności z dotrzymaniem swoich postanowień w zakresie zarządzania środowiskowego, oto dwie sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci utrzymać się na właściwej drodze:

Wykorzystaj odpowiedni system wsparcia

Głównym powodem, dla którego ludzie łamią swoje postanowienia, jest to, że często wybierają najtrudniejszy sposób ich realizacji.

Zamiast znaleźć kolegę do ćwiczeń, decydują się na samotne bieganie przez godzinę każdego ranka.

Zamiast dołączyć do grupy wsparcia, postanawiają sami rzucić palenie.

Jeśli jest zmiana, której naprawdę chcesz dokonać, skup się na celu, a nie tylko na tym, jak go osiągnąć. Stworzenie sobie odpowiedniej platformy do osiągnięcia celu jest jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz sobie podarować. Jest to również jeden z największych czynników wpływających na to, czy osiągniesz swoje cele, czy nie.

Jeśli chodzi o poprawę wyników systemu zgodności środowiskowej, nie należy patrzeć wyłącznie na wyniki, ale zbadać, w jaki sposób można udoskonalić cały system zarządzania środowiskowego (EMS).

Może to oznaczać usprawnienie sposobu działania, zatrudnienie większej liczby specjalistów ds. ochrony środowiska lub wdrożenie oprogramowania zapewniającego zgodność zprzepisami w zakresie ochrony środowiska w celu zarządzania inwentarzem chemicznym.

Zarządzanie danymi środowiskowymi stanowi kamień węgielny odpowiedzialności w zakresie BHP (ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa), a wykorzystanie oprogramowania zgodności środowiskowej usprawnia dział BHP od podstaw.

Skup się na korzyściach

Cele, które warto osiągnąć, często zmuszają do znoszenia trudnych sytuacji.

Przesuwając nasze umysły na wyniki końcowe i ich korzyści (zamiast trudności), rzeczy stają się bardziej osiągalne.

To samo dotyczy postanowień o poprawie systemu zgodności z przepisami ochrony środowiska.

Poprawa wyników w zakresie ochrony środowiska nie zawsze jest postanowieniem łatwym do dotrzymania. Kiedy sprawy stają się trudne, skup się na namacalnych korzyściach, jakie Twoja firma z tego czerpie: łatwiej będzie Ci uzyskać wyniki z innych lepszych inicjatyw biznesowych, takich jak raportowanie emisji gazów cieplarnianych (GHG) i społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR):

  • Pracujesz z mniejszym stresem.
  • Korzystanie z oprogramowania do zapewnienia zgodności z przepisami w zakresie ochrony środowiska pomaga ograniczyć ryzyko.
  • To po prostu lepszy PR.

Rezolucje systemu zgodności środowiskowej są w rzeczywistości prezentami, które nie przestają dawać:

Po zobaczeniu potencjalnego ROI z poprawy wydajności środowiskowej będziesz miał całą motywację, której potrzebujesz, aby utrzymać impet idąc do innych części swojej działalności.

Jeśli chcesz poprawić swój system zgodności środowiskowej, skorzystaj z bezpłatnej oceny zgodności i porozmawiaj z naszymi ekspertami o tym, jak możesz go ulepszyć.

Top