• 3 marca 2024

Przy tak szerokim wyborze rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania, dni wykonywania zadań BHP za pomocą arkuszy kalkulacyjnych wreszcie się skończyły. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do rosnącego grona firm, które decydują się na wdrożenie oprogramowania do zarządzania środowiskiem, ograniczysz swoją pracę o około 80% - - "80% mówisz? Z pewnością żartujecie". Z pewnością nie...

Ale od czego zacząć?

Masz wiele opcji, jeśli chodzi o oprogramowanie EH&S i wybór odpowiedniego rodzaju dla Twoich potrzeb może być trudny. Decyzja zależy od tego, na jakie obszary Twój dział EH&S poświęca najwięcej czasu i które mają największy wpływ na Twój ogólny sukces.

Skorzystaj z tej próbki najbardziej popularnych form oprogramowania do zarządzania środowiskiem, zdrowiem i bezpieczeństwem, aby zastanowić się, które z nich najlepiej uzupełni Twój system zarządzania i zapewni Ci najbardziej efektywne wyniki.

Oprogramowanie do raportowania incydentów

Nawet najbardziej ostrożny i sumienny miejsce pracy może doświadczyć wypadków na miejscu i poza nim. Zgłaszanie tych incydentów do właściwych organów, agencji ubezpieczeniowych i wewnętrznych komisji rewizyjnych może być dodatkowym obciążeniem w tych stresujących czasach.

Oprogramowanie do zgłaszania wypadków może usunąć część tego bólu, generując wszystkie niezbędne raporty po jednorazowym wprowadzeniu danych o zdarzeniu.

Niektórzy ubezpieczyciele, znający się na technologii, umożliwili nawet interfejs z ich systemami, aby oprogramowanie mogło bezpośrednio złożyć raport o roszczeniu.

Oprogramowanie do inspekcji

Jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest bezpieczeństwo w miejscu pracy, to może być na rynku oprogramowania do inspekcji. Może ono dostarczyć Ci niestandardowych i regulaminowych formularzy inspekcji, które są łatwiejsze do wypełnienia i udostępnienia niż tradycyjna papierowa robota inspekcyjna.

Posiadanie systemu oprogramowania oznacza, że każdy audyt bezpieczeństwa będzie przeprowadzany zgodnie z tymi samymi standardami, a Ty będziesz mieć jasną ścieżkę audytu na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Oprogramowanie do raportowania środowiskowego

Wiele osób z branży produkcyjnej poświęca najwięcej czasu na raportowanie i zarządzanie zgodnością środowiskową.

Oprogramowanie do raportowania środowiskowego może zdjąć wiele kłopotów z tych działań poprzez automatyzację gromadzenia danych dotyczących emisji i generowanie standardowych raportów zgodności środowiskowej.

W zależności od branży, w której pracujesz, możesz zdecydować się na wdrożenie oprogramowania do emisji do powietrza, oprogramowania do zarządzania odpadami, jednego do emisji do wody lub kombinacji.

Oprogramowanie do zarządzania MSDS

Zajmując się niektórymi z uciążliwości zarówno raportowania środowiskowego i zdrowia i bezpieczeństwa zgodności, oprogramowanie do zarządzania MSDS zapewnia system do udostępniania i gromadzenia danych z MSDS w zakładzie.

W szczególności, oprogramowanie MSDS przekształca MSDS ze skomplikowanego dokumentu w coś znacznie bardziej przyjaznego dla użytkownika.

Oprogramowanie Corporate Social Responsibility

Jednym z największych rosnących problemów EH&S jest raportowanie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). CSR polega na wykorzystaniu wysiłków w zakresie zgodności z EH&S i przełożeniu ich na kampanie public relations i marketingowe poprzez zademonstrowanie zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Może to być trudne zadanie, ponieważ wymaga dokładnego monitorowania wykorzystania zasobów, zarządzania odpadami i śladu węglowego. W miarę jak konsumenci stają się coraz bardziej wyczuleni na CSR i wykorzystują ją do podejmowania decyzji o zakupie, oprogramowanie do społecznej odpowiedzialności biznesu zyskuje na popularności.

Oprogramowanie do inwentaryzacji substancji chemicznych

Zakłady, które wykorzystują wiele różnych substancji chemicznych w swoich procesach produkcyjnych, często mają trudności z utrzymaniem ich zapasów chemicznych i wszystkich związanych z nimi emisji i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Oprogramowanie do inwentaryzacji chemicznej usprawnia sposób, w jaki firma obsługuje swoją inwentaryzację wejść i wyjść, co może przejść długą drogę do oszczędzania pieniędzy poprzez identyfikację nieefektywnego wykorzystania zasobów lub znalezienie bardziej efektywnych alternatyw.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby zobaczyć, jak którekolwiek z tych rozwiązań oprogramowania może pomóc Twojej firmie, poproś o demo online. Chętnie pomożemy.

Zdjęcie autorstwa mikeyashworth, użyte zgodnie z umową licencyjną creative comons.

Top