• 22 marca 2023

Jeśli planujesz z wyprzedzeniem i przygotowujesz się do nadchodzącej sprawozdawczości środowiskowej, być może rozważasz usługi w zakresie zgodności z przepisami środowiskowymi. Po tym wszystkim, to nie wydaje się łatwiejsze do wynajęcia konsultanta lub dostawcy usług środowiskowych, aby zadbać o rzeczy, niż przejść przez kłopot raportowania i wykazania zgodności swojej firmy samodzielnie.

Z tych samych powodów, dla których ludzie zatrudniają księgowych, aby zrównoważyli ich księgi na koniec roku, większość ludzi korzysta z usług w zakresie zgodności z przepisami z dwóch powodów

  1. Czują, że sprawy są zbyt skomplikowane i poza ich zrozumieniem.
  2. Nie mają czasu.

Ale w dzisiejszych czasach istnieje wiele programów księgowych, zaprojektowanych przez profesjonalistów finansowych, które pozwalają każdemu wypełnić swoje podatki w mgnieniu oka.

Wiele osób uważa, że jest to zła wiadomość dla większości księgowych, ale zdecydowana większość tych księgowych używa oprogramowania samodzielnie do wykonania swojej pracy.

Ten trend jest kontynuowany w przypadku usług środowiskowych.

Jeśli mógłbyś wykonać pracę samodzielnie, Ty i Twoja firma bylibyście w znacznie silniejszej pozycji.

Oto dlaczego:

  • Masz teraz trwałe rozwiązanie, a nie tylko tymczasowy bandaż.
  • Patrząc na własne dane, zobaczysz szerszy obraz i będziesz w stanie dokonywać właściwych wyborów dla swojej firmy.
  • TY będziesz mieć kontrolę nad raportowaniem zgodności, a nie na łasce zewnętrznego konsultanta.
  • Zbudujesz poziom wiedzy o środowisku, z którym czujesz się komfortowo, co pozwoli Ci na podejmowanie lepszych decyzji zarządczych.
  • To lepsza inwestycja Twojego czasu i pieniędzy.
  • Będziesz działać proaktywnie, a nie reaktywnie.

Czy zastanawiałeś się nad możliwością samodzielnego wykonania pracy z pomocą oprogramowania narzędziowego?

Trwałe rozwiązanie

Jak mówi stare chińskie przysłowie,

"Daj człowiekowi rybę, a nakarmisz go na jeden dzień. Naucz człowieka łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie".

Korzystanie z usług w zakresie zgodności z przepisami, aby pomóc Ci podczas rocznego sezonu sprawozdawczego, rozwiązuje Twój problem na jeden rok.

Korzystanie z oprogramowania do zarządzania środowiskiem pozwala na wykonanie pracy w prosty, bezpośredni sposób . Usuwa to ogromne obciążenie w postaci zasobów czasowych, za które jesteś gotów zapłacić, aby go uniknąć. I nie tylko pomaga Ci w sezonie sprawozdawczym, ale każdego roku przynosi lepszy zwrot z inwestycji.

Większy obraz

Nadszedł czas, aby przestać myśleć o zgodności środowiskowej jako o cyklu jednorocznym. Mimo, że okres sprawozdawczy dla większości przepisów dotyczących ochrony środowiska trwa od 1 stycznia do 31 grudnia, kompleksowe zarządzanie środowiskowe to myślenie długoterminowe.

Korzystanie z systemu zarządzania środowiskowego daje możliwość zarządzania wszystkimi danymi i powiązania ich z pozostałymi działaniami.

Pomoże to dostrzec wzajemne powiązania między wpływem na środowisko, zrównoważonym rozwojem, zyskami i możliwością zbytu.

Więcej niż tylko raportowanie zgodności z przepisami

Outsourcing zgodności z przepisami oznacza, że w zasadzie przekazujesz kluczyki do samochodu komuś innemu. Ludzie robią to z potrzeby znalezienia całkowitego rozwiązania swojego problemu.

"Ktoś inny może się tym zająć".

Ale jeśli pozwalasz komuś innemu robić jazdy, będziesz również na łasce tempa ich pracy i ich poziomu umiejętności.

A co, jeśli chcesz wykorzystać swoje dane środowiskowe i zacząć je wykorzystywać w inicjatywach związanych ze zrównoważonym rozwojem lub społeczną odpowiedzialnością biznesu? Czy będziesz potrzebował innego konsultanta lub usługodawcy? Czy będą oni musieli współpracować z Twoim poprzednim konsultantem ds. zgodności, aby nadać sens tym danym?

Jest to coś, co należy rozważyć, zwłaszcza jeśli myślisz o zagłębieniu się w raportowanie emisji gazów cieplarnianych (GHG), zarządzanie inwentarzem chemicznym lub prognozowanie emisji.

Połączenie wiedzy specjalistycznej i technologii

Wielu właścicieli firm nie czuje się pewnie, prowadząc własną działalność w zakresie zgodności z przepisami ochrony środowiska, ponieważ nie są ekspertami w tej dziedzinie. Ale oprogramowanie nie musi być tylko repozytorium do zarządzania danymi środowiskowymi.

Oprogramowanie może być regularnie aktualizowane i utrzymywane w celu uwzględnienia wszystkich najnowszych przepisów środowiskowych, więc nie trzeba być ekspert em, aby mieć najlepsze informacje dostępne dla Ciebie.

Wystarczy wiedzieć, jak korzystać z komputera, wprowadzić kilka liczb i uważnie śledzić wyniki. Doświadczony dostawca pokaże Ci, czego szukać, więc możesz być pewien, że Twoje raporty są dokładne....

Lepsza inwestycja

W przeciwieństwie do zatrudniania konsultanta, wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego dla Twojej firmy ma potencjał krótko- i długoterminowego zwrotu z inwestycji. W wielu przypadkach inwestycja zwraca się już po roku, a dzięki skróceniu czasu raportowania i zmniejszeniu liczby zmarnowanych godzin pracy, może zacząć przynosić ogólne oszczędności.

Proaktywna strona

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z przejęcia kontroli nad zarządzaniem środowiskiem jest większe prawdopodobieństwo uniknięcia przyszłych kar za niezgodność z przepisami: dostosowane alerty progowe, powiadomienia o zgodności oraz wiarygodne ścieżki audytu mogą być wykorzystane do utrzymania efektywnego funkcjonowania firmy i zachowania zgodności z wszystkimi pozwoleniami i przepisami regionalnymi. Jest to o wiele lepsze niż dowiadywanie się w sezonie sprawozdawczym, że przekroczyłeś próg emisji i musisz zapłacić karę.

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem proaktywnych działań w zakresie zgodności z przepisami środowiskowymi, skorzystaj z bezpłatnej oceny zgodności z naszymi specjalistami ds. przepisów środowiskowych.

Top